PINOCCHIO A JEHO DIVADELNÝ SEN (28.4.2024)

Originálna divadelná adaptácia príbehu Paola Collodiho. Neposedník má vrúcnu túžbu stať sa skutočným chlapcom - v prenesenom význame "poriadnym a správnym" chlapcom.

Pinocchio zatúži po vlastnom divadle, aby mohol slobodne hrať a tvoriť. Jeho cesta k múdrosti je kľukatá a plná nástrah, ale aj kamarátov a rád od múdrejších. Je len na ňom, ako sa rozhodne.

Muzikál umeleckou formou hovorí o nastavení hodnôt detí a mládeže, o dôležitosti vzdelania, pracovitosti, priateľstva, slobody a o vzopretí sa stále aktuálnej šikane. Zachováva si pritom rozprávkovú magickosť: prejavuje sa v prostrediach divadla, vnútra veľryby, pri stretnutiach s vílou a i.

Divadlo v divadle je príležitosťou ukázať fungovanie divadelného mikrosveta s jeho umeleckými, ľudskými, ale aj ekonomickými vzťahmi. Scénografia v sebe spája detskú hravosť, sýtosť farieb a súčasný štylizovaný svetelný dizajn, čo tvorí atraktívny celok pre detského aj dospelého diváka.

Pôvodná hudba vytvorená pre inscenáciu MDT dotvára atmosféru Pinochiovej cesty za poriadnym životom.

Divadelné kostýmy vychádzajú z premís historicky prvých profesionálnych divadiel na svete, talianskej Commedie dell ́arte.

Hlavnou ideou inscenácie sa stane nekompromisná túžba po slobodnom vyjadrení v umení aj v živote, rešpektovanie hodnôt ako vzdelanie priateľstvo, práca a sloboda. Pinocchio nakoniec pochopí, že ak chce byť skutočným človekom, musí sa vzdať svojej sebeckosti a začať myslieť na druhých.

Galéria

Pinocchio a jeho divadelný sen

Originálna divadelná adaptácia príbehu Paola Collodiho. Neposedník má vrúcnu túžbu stať sa skutočným chlapcom - v prenesenom význame "poriadnym a správnym" chlapcom. Pinocchio zatúži po vlastnom divadle, aby mohol slobodne hrať a tvoriť. Jeho cesta k múdrosti je kľukatá a plná nástrah, ale aj kamarátov a rád od múdrejších. Je len na ňom, ako sa rozhodne. Muzikál umeleckou formou hovorí o nastavení hodnôt detí a mládeže, o dôležitosti vzdelania, pracovitosti, priateľstva, slobody a o vzopretí sa stále aktuálnej šikane. Zachováva si pritom rozprávkovú magickosť: prejavuje sa v prostrediach divadla, vnútra veľryby, pri stretnutiach s vílou a i. Divadlo v divadle je príležitosťou ukázať fungovanie divadelného mikrosveta s jeho umeleckými, ľudskými, ale aj ekonomickými vzťahmi. Scénografia v sebe spája detskú hravosť, sýtosť farieb a súčasný štylizovaný svetelný dizajn, čo tvorí atraktívny...

  • nedeľa 28. 4. 2024 16:00
    14,00 € Kúpiť

Zostaň informovaný o našich novinkách

Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ti zasielať novinky priamo na e-mail.